Jdi na obsah Jdi na menu
 


Borussia Mgladbach - Borussia Dortmund

21. 9. 2006

Borussia M'gladbach - Borussia Dortmund

Páteční předehrávka se tentokráte ponese v duchu dvou Borussií - zatímco ta domácí zažívala svá nejúspěšnější léta na konci 60. a v průběhu 70. let minulého století, Dortmund byl na svém vrcholu v letech devadesátých. Nedlouho potom se však klub vyznávající žlutočerné barvy ocitl napokraji krachu. Nyní se se zcela obměněným kádrem pokouší dortmunský kormidelník Bert van Marwijk dobýt zpět ztracené pozice. A soudě podle doposud odehraných kol právě probíhající ročníku Bundesligy docela úspěšně. Úvodní dvě kola, kdy Dortmund prohrál na Bayernu a jen remizoval ve své Areně s Mainzem, však něčemu podobnému příliš nenasvědčovala. Pak však přišlo trochu nečekané vítězství ve Stuttgartu a domácí výhra nad trápícím se Hamburgerem SV. Sečteno podtrženo: Dortmund je po čtyřech kolech čtvtý se ziskem sedmi bodů (i když prvních jedenáct týmů od sebe dělí pouhé dva body). Domnívám se však, že odchod Davida Odonkora a stále ještě nevyléčené zranění Sebastina Kehla mohou právě v nadcházejícím zápase být klíčovými faktory na misce vah rozhodujcích o (ne)úspěchu Dortmundu.
Gladbach je doma prozatím stoprocentní (navíc ještě neinkasoval), venku naopak dvakrát vyšel naprázdno - ve srovnání s minulými sezonami žádné převratné zjištění. Pravdou však je, že Dortmund by měl být o třídu těžším soupeřem než byli Cottbus a Bielefeld. Gladbach doma drží devítizápasou sérii bez prohry (naposled podlehl 27. ledna t. r. mnichovskému Bayernu); tyto výsledky zaslouží respekt. I vzhledem k tomu, že Gladbach je mužstvem bez velkých hvězd, které sází na týmové pojetí a bojovnost - to jsou hlavní devizy svěřenců Juppa Heynckese.
Obě Borussiie vyznávají spíše defenzivní pojetí - tři ze čtyřech letošních zápasů skončily shodně underem - a od pátečního večera lze tudíž očekávat spíše taktickou bitvu. Zejména v případě Gladbachu se domnívám, že Heynckes vsadí na bezchybnou defenzivu a bude spoléhat, že se prosadí Neuville či jeho parťák Kahé, jenž dvakrát rozvlnil síť minulý víkend proti Aachenu.
Dortmund již ve Stuttgartu předvedl, že dokáže těžit z rychlých protiútoků, avšak nedomnívám se, že Frei či Valdez dostanou od zadáků Gladbachu ke kontrům tolik prostoru.
V tomto zápase se přikláním k underu. Historická bilance je 14-13-8 ve prospěch Gladbachu, nerozhodně se hrálo naposledy v sezoně 1997/98.
Aktuální informace z Dortmundu hovoří o tom, že Bert van Marwijk bude mít v pátek k dispozici hned čtyři rekonvalescenty: obránce Martin Amedick se vrací čtyři a půl týdne po tom, co si v duelu s Mainzem poranil achilovku. Také další marodi - Christian Wörns, Leonardo De Deus Santos a Steven Pienaar - absolvovali v týdnu plnou tréninkovou zátěž a v Gladbachu tedy mohou Dortmundu pomoci.
TIP: 0 (3/10) kurs: 2,90
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář