Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo - nizozemsko - fotbal

22. 9. 2006
DEN HAAG X PSV EINDHOVEN
Haag vstoupil vskutku strašidelně do této sezony a po 4 utkáních má 0 bodů a skore 2:7. Haag bude mít letos problémy, což jsem nečekal. prohrál již se soupeři, u kterých se dá očekávat boj o sestup, tudíž Haag již nyní po 4 kolech má ztrátu a bude ji těžko dohánět v utkáních se soupeři, kteří jsou o třídu lepší. Marodka Haagu je celkem početná Alberto Saavedra, Jesper Hakansson, Konstantinos Loumpoutis, Paulus Roiha.PSV po porážce v 2.kole na hřišti Twente Entschede se vzpamatoval a po povinném vítězství na hřišti Tilburgu si připsal cenné 3 body s tápajícím Feyenoordem.Pro tohle utkání nemůže PSV počítat s hráči jako Ibrahim Afellay, Jason Culina, Jefferson Farfan, Phillip Cocu - což jsou citelné absence.ABsolutní dominanci PSV ve vzájemných utkání dokazuje, že ze 7 utkání má PSV 7 výher se skore 21:2. Nechci spekulovat, ale Haag už musí zabrat a nadvláda PSV trvá už dlouho, cítím tu potenciální překvapení.

TWENTE E. X S. ROTTERDAM
Twente podává výkony, které odpovídají síle a potenciálu mužstva a +/- 10. příčka je v možnostech tohoto týmu. Twente letos každopádně překvapuje a to ať už negativně či pozitivně. Poté co nečekaně prohrálo v Almelu, tak doma porazilo PSV, následně doma jen remizovalo s Rodou, načež přivezlo bod ze hřiště AZ Alkmaar. Nechci strašit, ale na řadě je negativní překvapení. Sparta až na remízu z Utrechtu nemá ani jeden bod, ale ještě bych ji neodepisoval, neměla lehké vylosování a věřím, že ještě vystrčí drápky a bude bojovat.Pro Spartu je však varující, že ze 3 domácích utkání má 0 bodů a ten jediný bod je z venku, i to svědčí o herním projevu tohoto týmu. Domácím bude scházet Karim El Ahmadi, hostům Wouter Gudde.Momentální forma, ale i statistika a historie hrají v prospěch týmu z Entschede. možná tu trochu smrdí remíza, ale nevěřím, že budou 3x za sebou remizovat a prohra se Spartozu na domácím hřišti je ještě méně pravděpodobná, pro mne 1, 1X,1DNB je surebet.


VITESSE ARNHEM X HERACLES
Tak Arnhem je ještě více nečitelný než lońské roky, což už je co říct. Po úvodním vítězství 3x za sebou prohrál, kdy zejména poslední domácí porážka s NAC Breda byla nečekaná.Heracles ze začátku soutěže celkem překvapuje, doma sbírá poctivě všechny a body a na h řištích soupeřů se statečně pere, po 4 kolech 7 bodů je solidní výsledek. Domácím budou scházet Abubakari Yakubu, Gill Swerts, Michael Jansen, Ruud Knol, Theo Janssen - což jsou dost citelná oslabení, Almelu jen Kai Michalke. Soupeři se zatím utkali jen dvakrát a pokaždé se celkem dominantně radovali domácí týmy. Nebýt marodky týmu z Arnhemu, tak bych domácím věřil, ale s takovou se pro mě zápas stává nečitelným a zavání to remízou. Každopádně se tomuto utkání vyhnu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář