Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. kolo - 1. italská liga - fotbal

19. 9. 2006
Chievo Verona - Lazio Roma
V průběžné tabulce čtrnácté Chievo Verona přivítá na domácím stadionu devatenácté Lazio Roma. Chievo v minulém kole remizovalo na hřišti Empoli 1:1 ovšem převážnou část zápasu Chievo vedlo. Lazio prohrálo na Olympíjském stadionu s Palermem 1:2 a nemá zatím na svém kontě jediný bod pokud nepočítáme bodový odpočet z korupční aféry, který jde ovšem do mínusu. Chievo se bude muset ve středu večer obejít zraněné dvojce D'Anna,Pellissier a také bez dvou distancovaných hráčů, kterými jsou Luciano a Obinna. Lazio přijede bez dvojce Mutarelli,Behrami oba chyběli již v minulém kole proti Palermu. Kouč hostů Rossi není v lehké situaci poněvadž už by bylo nutné bodovat přeci jen bodový odpočet na kontě a po dvou kolech záporné skóre 2:4. Chievo zatím nepředvádí příliš dobré výkony i když remíza v Empoli je v celku nadějná do dalších kol ovšem myslím si, že Chievo určitě proti Laziu naplno nezaboduje. V tomto zápase věřím více Laziu ,které mělo v prvních dvou kolech velice silné soupeře a proto nebodovalo v tomto zápase volím 02!
TIP: 02 (5/10) kurs: 1,48

Messina - Reggina
Zatím velice dobře hrající Messina přivítá na domácím hřišti Reggina. Messina získala za dvě odehraná kola čtyři body což je výsledek více než dobrý a dává sicilskému týmu naději na lepší sezónu než byla ta minulá. Reggina zápasí s bodovým odpočtem zatím odmazala z patnáctibodového odpočtu tři body za výhru nad Cagliari, kterou získala v nastaveném čase. Messina bude proti Reggina postrádat trojci zraněných hráčů Olurunleke,Floccari,Zoro ,kteří chyběli již v minulém kole. Kouč Giordano bude také postrádat potrestaného Parise. Reggina přijede na Sicílii pouze bez zraněného Mesti jinak bude kompletní i s prozatim nejlepším střelcem, kterým je Bianchi. Reggina spoléhá na hru s jednim vysunutým útočníkem ,kterého podprouje ofenzivní Leon a jak nazančují výsledky zatím se to daří. Zápas dvou týmů ,které mají podle mého podobnou kvalitu hráčského kádru což zaručuje vyrovnanou partii, která podle mého zkončí remízou.
TIP: 0 (2/10) kurs: 3,00

Sampdoria Genoa - Udinese
Sampdoria Janov ,která má zatím na svém kontě pouhý jeden bod přivítá na domácím stadionu mužstvo Udinese. Sampdoria v minulém kole remizovala na San Siru 1:1 což je pro ní určitě cenný výsledek, přeci jen Inter doma moc bodů ztrácet nebude. Udinese v minulém kole bodovalo na plno s nováčkem z Turina, zápas mělo Udinese ve svém scénáři a nakonec dokráčelo ke klidnému vítězství 2:0. Sampdoria se proti Udinese bude muset opjet obejít bez posili Terlizziho ,který je stále zraněný a chybět budou také Bazzani a Parola. Trenér Galeone přijede do Janova bez trojce Barreto, Motta, D'Agostino, kteří ovšem chyběli již v minulém kole. Udinese by mělo na Janov vyrukovat s ofenzivní sestavou ve ,které budou tři útočníci, kteří se snad prosadí více než v minulých dvou kolech. Pokud se podíváme na statistiku posledních zápasů je hodně častá remíza , která by mohla dopadnout i nyní.
TIP: 0 (3/10) kurs: 3,00

Atalanta Bergamo - Empoli AC
Atalanta v minulém kole remizovala na horké sicilské půdě v Catanii 0:0 a připsala si tak čtvrtý bod. Zápas v Catanii byl velmi nervózní bylo v něm rozdáno nepočet karet hlavně na strana hostů. Empoli v minulém kole přivítala Chievo Verona a stejně jako středeční soupeř Empoli remizovalo ovšem 1:1. Atalanta se bude muset proti Empoli obejít bez několika zraněných hráčů mezi, které patří Abeijon, Centi, Vieri, Doni, Ventola, Conteh. Krom důležitých hráčů jako Doni ci Vieri bude chybět i střelec dvou gólů z prvního kola Ventola což je určitě pro útok Atalanta oslabením. Na hrotu by se měl pohybovat osamocený Zampagna, který bude podporován z druhé vlny záložníky. Empoli přijede do Atalanta bez čtveřice zraněných hráčů nejvíce bude asi chybět Vanigli. Kouč Cagni bude i v tomto zápase dosti spoléhat na Saudatiho ,kterému se v minulých dvou kolech v celku dařilo. Vzhledem k tomu, že má Atalanta dosti oslabený útok volím neprohru Empoli za v celku přijatelný kurz.
TIP: 02 (4/10) kurs: 1,65

Milan AC - Ascoli
AC si v minulém kole poradilo v celku bez větších problémů s Parmou 2:0 a zatím neztratilo ani bod, ovšem pokud vezmeme v potaz bodový odpočet, má nyní AC na svém kontě jeden plusový bod. Ascoli v minulém kole remizovalo s Messinou 1:1 což byl první bodový zisk v této sezóně.
AC Milan se v tomto zápase bude muset obejít bez dvou hráčů základní sestavy.Řekl bych ,že asi více bude chybět Gilardino než Nesta, přeci jen v obraně je více variant než v útoku. Do základu by se měl opjet dostat Marek Jankulovsi, že by se to stávalo pravidlem?! Ascoli přijede do Milana bez trojce marodů a s veteránem v brance Pagliucou. Dosavadní výkony a předvedená hra Ascoli nedává příliš nadějí na bodový zisk a tak je jen otázkou jako sázku v tomto zápase zvolit ,aby měla smysl. Přeci jen výhru AC za ten kurz je v celku zbytečné dávat takže zkusím zahrát výhru AC v handicapu.
TIP: 1 v HCS (9/10) kurs: 1,35

Torino AC - Siena
Nováček soutěže AC Turin přivítá na domácím hřišti Sienu ,která v minulém kole prohrála doma s AS Roma v celku jasně 1:3. Turin v minulém kole také prohrál ovše na hřišti Udinese 0:2. Turinu a jeho trenéru Zaccheronimu budou v zápase chybět zranění Brevi,Pancaro a Ardito což jsou ovšem absence, které byli i v minulém kole asi hlavně zkušený Pancaro kouči chybí. Mužstvu bude ještě chybět distancovaný Doudou což ovšem není až taková ztráta. Siena přijede do Turina bez trojce Zajc, Cozza, Negro ,kteří jsou zranění a také bez distancovaného Breviho. Na tipování složitý zápas budu věřit nováčkovskému elánu a zahraju si čistou jedna.
TIP: 1 (4/10) kurs: 1,95


Cagliari - Livorno
Cagliari ,které má po dvou odehraných kolech na svém kontě trochu překvapivě nula bodů přivítá na své půdě mužstvo Livorna. Cagliari v minulém kole prohrálo na hřišti Reggina 1:2, když druhý gól Cagliari dostalo v devadesáté minutě a tak přišlo aspoň o jeden bod. Livorno o víkendu vyhrálo nad Fiorentinou 1:0 ovšem jednalo se o vítězství, které bylo velice štastné a možná by se dalo říci ,že i nezasloužené. Pokud se podíváme na absence domácím bude chybět trio Langella, Garau, Canini asi nejvíce bude mužstvu chybět prvně jmenovaný. Livorno přijede na Sardinii téměř kompletní chybět bude pouze distancovaný Kuffour. V zápase očekávám veliký tlak domácích a touhu po prvním vítězství proto volím čistou jedna.
TIP: 1 (6/10) kurs: 2,25

Palermo - Catania Calcio
Jedním z nejzajímavějších zápasů tohoto kola bude sicilské derby mezi Palermem a Catanii. Oběma mužstvům se v celku daří Palermo v minulém kole vyhrálo na Olympíjském stadionu nad Laziem 2:1 a drží si zatím neporazitelnost. Catania v minulém kole remizovala s Atalantou a má na svém kontě čtyři body což na nováčka není špatné. Palermo se bude muset v tomto lokálním derby obejít bez Bova ,který je ovšem zraněný již delší dobu a do ligových bojů zatím nezasáhl. Catania přijede na horkou palermskou půdu bez trojce marodů asi nejvíce bude chybět Rossini. Zápas to bude velice těžký obě mužstva budou chtít vyhrát přeci jen se jedná o derby, které je na Sicilii dosti sledované očekává se vysoká návštěva a velice pekelná atmosféra. Kvalitou kádru má navrh Palermo ovšem Catania na tom není také až tak zle a navíc se jedná o derby kde se i kvalitativní rozdíli tak trochu smazávají. Jako nejvíce pravděpodobné se mi jeví vsadit remízu.
TIP: 0 (4/10) kurs: 3,50

Fiorentina - Parma
Fiorentina ,která zatím nezískala ani jeden bod přivítá o né příliš úspěšnější Parmu. Fiorentina v minulém kole prohrála na hřišti Livorna 0:1 a prohra to byla neštastná. Hráči fialek měli v Livornu několik velice slibných šancí, které ovšem neproměnili. Parma v minulém kole hrála na domácím hřišti s AC Milan a prohrála v celku jasně 0:2 ,abych se přiznal tak hladkou výhru AC jsem nečekal. Fiorentina se bude muset v tomto zápase obejít bez trojce marodů Santana, Do Prado, Pazzini všichni tři chyběli i v minulých kolech. Větší ztrátou je absence distancovaného obránce Pasqual na jeho místě možná zaskočí Tomáš Ulfajuši. Parma přijede do Fiorentina bez trojce Couto, Muslimovic, Bucci takže oproti minulému kolu je marodka menší což je určit příznivá zpráva pro kouče domácích Pioliho. Jak už jsem zmiňoval Fiorentina prohrála v minulém kole neštastně zasloužila by si minimálně bod proto věřím ve vítězství nad Parmou ,která zatím nepředvádí nic světoborného.
TIP: 1 (7/10) kurs: 1,55

Roma AS - Inter Milan
Posledním zápasem je šlágr kola mezi římským AS a milánským Interem. AS v minulém kole vyhrálo v celku bez problémů na hřišti Siena 3:1 a ukázalo ,že patří mezi kandidáty na mistrovský titul zlvláště v sezóně kdy jsou některé týmy zatíženy mínusovými body za odpočty z korupční aféry. Inter Milan nepodal takový výkon jako AS a pouze remizoval v domácím prostředí se Sampdorii Janov a potvrdil tak velice mizerný výkon z Lisabonu. AS bude v tomto utkání postrádat dvojci Vucinic, Martinez jinak bude mít kouč Spalletti kádr kompletní. Inter přijede do věčného města bez pěti zraněných hráčů. Většina hráčů, kteří jsou nyní zraněni chyběla kouči Mancinimu i v minulých zápasech a při šíři lavičky by absence neměli být problém. Mancini v útoku pravděpodobně opět vsadí na duo Ibrahimovic, Crespo ,kteří sice proti Sampdorii nepodali zrovna optimální výkon ovšem Adriano v minulých zápasech hrál ještě hůře. Vzhledem k tomu ,že obě mužstva jsou co kvalitou kádru dosti vyrovnaná je tento zápas na tipování v celku složitý. Na druhou stranu hra Interu v posledních zápasech není přiliš dobrá což potvrdila remíza s Janovem a naopak AS v zatim odehraných zápasech nezklamalo. Pomohu si dvojtipem a vsadím neprohru domácích.
TIP: 10 (6/10) kurs: 1,35

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář